O divadle

Tvoříme kolektivně a s láskou, záleží nám na našich divácích, užíváme si tu unikátní příležitost vám sdělovat skrze divadlo něco z nás.

Jsme amatérský divadelní soubor, jehož kořeny sahájí do roku 2016, první členové divadla se rekrutovali z jiného souboru s příznačným názvem Počátek. Soubor se organicky rozrůstal o nové členy, které pojí chuť dělat divadlo. Chuť zkoušet a objevovat, chuť hrát a bavit vás!

Repertoár Divadla TyJáMi není žánrově vyhrazený, od konverzačních komedií, vesnické frašky až k nonsensovému Eduardovi, každá nová inscenace je výzva. A vy, milí diváci, nás můžete vidět hrát v Klubu Klamovka (DDM hl.m. Prahy) na pražském Smíchově, který se stal naší domovskou scénou.

Členové divadla

Adam Severa

Adam Severa

Adam je z Moravy. Jako malý kluk se chtěl stát popelářem. Oranžové uniformy ho nepustily dodnes, výkon popelářského povolání však ano. Vzděláním i profesí je totiž markeťák věnující se startupovým firmám, které mají globální ambice. Aktuálně působí v CleverFarm. Hrát ho najdete i ve Švanďáku.

Adéla Špulková

Adéla Špulková

Adél je ze Sokolova. Vystudovala PAČR a PřFUK. Pracuje ve 4 různých oborech. Ve volném čase hraje v TyJáMi živočišný holky, seniorky a blbky, cvičí jógu, čte knížky, píše a vysedává v kavárnách. Miluje čokoládu a arašídové máslo. Její motto zní ,,Divadlo je jediná vážná věc, všechno ostatní je divadlo.´´

Pavel Neumann

Pavel Neumann

Tohle je náš Pavel. Všechno, co Pavel dělá, dělá rád. A vůbec nejraději dělá kraviny, protože kraviny, ty mu skutečně jdou. A úplně nejlíp mu jdou ty, které dělat nemusí, a které se obvykle dělají samy. V těch je skutečný přeborník. Až tyhle věci budou olympijským sportem, bude mi(ni)strem světa.

Sabina Šmatová

Sabina Šmatová

Naší Sabině neříkejte Sábo! Pochází z Aše. Ráda cvičí jógu, plave, chodí na velmi dlouhé procházky. Chtěla by se věnovat šermu. Řekne jakýkoliv jazykolam. Fascinuje ji Brechtova Matka kuráž nebo Marta z Kdo se bojí Virginie Woolfové. Ztvárnila např. naší oblíbenou Otylku a uvidíte ji i v Minikomediích.

Jolana Lalić

Jolana Lalić

Narodila se v Praze. Jako malá chtěla být královnou, pak herečkou, cukrářkou nebo řeznicí, která balí uzeniny do voňavého voskovaného papíru. Má ráda hlínu a její vůni, miluje hory i pláže, teplo i zimu. Co ale ze srdce nesnáší je voda a plavání. Její nejoblíbenější postavou je Anna Karenina, a to ve filmu, v knize, i na divadle. Tanec a divadlo byly její vášní odjakživa.

Marek Adamec

Marek Adamec

Marek ze všeho nejraději přemýšlí nad smyslem života a chodí. Když potřebuje být nohama na zemi tak kromě chůze pomáhá městům se snižováním odpadu. Jako malý chtěl být chirurg, rytíř a tajně i herec. Až na chirurga mu vyšlo všechno. V divadle TyJáMi ho můžete vidět jak v komediích tak v dramatu Eduard.

Ivana Havelková

Ivana Havelková

K divadlu se Ivanka dostala v deváté třídě ZŠ, kde navštěvovala dramatický kroužek. S divadlem je s námi už od Počátku a dá se říci, že s divadlem téměř dýchá. Je to taková umělecká dušička, krom divadla je také tanečnicí a výtvarnicí, proto není divu, že většinou dělá kulisy a grafiku. Jinak ještě studuje Blízký východ a hlídá děti.

Tomáš Kopecký

Tomáš Kopecký

Tomáš chodil v dětství do dramaťáku a byl členem divadelního souboru v Plzni. Chtěl být hercem, pak si ale dal od divadla pauzičku 25 let, aby se k němu v roce 2015 zase vrátil. Tomáš se považuje za hédonistu a tvrdí, že divadlo je jednou z věcí, které mu dělají dobře. Rád si užívá celý proces, od první čtené až po derniéru. 

Tina Ninitzová

Tina Ninitzová

Tina pochází ze Slovenska, vystudovala Genderová studia na UK a nyní pracuje v HR. Původně chtěla být forenzní vyšetřovatelkou nebo pracovat přímo ve věznici, protože její nejoblíbenější filmovou postavou je obří John Coffey ze Zelené míle. V divadle pomáhá s líčením, což ji baví protože si může na hercích trénovat nové techniky.

Ladislav Kraus

Ladislav Kraus

Láďa alias Aladin. Asi 22 let hraje amatérsky florbal a od roku 2018 také amatérské divadlo. Kromě koníčků vyplňuje život také prací (prodává roboty) a výchovou dvou synů. Divadlo začal hrát hlavně proto, že v sobě během krize středního věku, objevil stydlivého exhibicionistu. Divadlo je pro něj terapie s prima lidmi.

Karolína Krámková

Karolína Krámková

Kája je marketingovou manažerkou v Siesta Labs. Kája naprosto miluje organizaci a pořádek a když zrovna nepracuje, věnuje se práci na zahrádce, vaření a cestování. K divadlu přišla jako slepá k houslím! Přes veškeré obavy a minimální zkušenosti s divadlem, se rozhodla jít nové výzvě naproti a objevila díky tomu nový koníček.

Michal Brož

Michal Brož

Seznamte se s naším Michalem. Michal je klidný, nostalgicky vyrovnaný, flegmatický cholerik a nervák. Divadlo chtěl vždycky zkusit, protože má rád humor a to obzvlášť černý. Živí se chemií. Koníčků má spoustu jako například islandské putování, bubnováni a rodinu. Co se týká divadla, tak doufá, že má alespoň trochu talent. Ostatně posoudit můžete sami např. v Eduardovi.

Iva Dvořáková

Iva Dvořáková

Iva je u nás známá jako ,,rejža”, je to totiž naše dvorní režisérka. Do Prahy přišla z Východních Čech. Studovala ale v Brně v ateliéru Divadlo a výchova obor Dramatická výchova na DIFA JAMU. Má moc ráda gastronomii, čerstvé květy, ale taky vůni chloru, za kterou chodí plavat do bazénu. 

Klára Kučerová

Klára Kučerová

Klára je fyzioterapeutka a akademická pracovnice na lékařské fakultě. Při výuce studentů si občas přijde jako v divadle. Ve volném čase jí potkáte jak cestuje stopem po světě, visí na skále nebo je na tůře v horách. Na divadle má nejraději smích diváků a bláznivé kolegy ze souboru.

Jiří Paur

Jiří Paur

Jiří o sobě říká, že je už Pražák, pocházející z jižních Čech líznutý Divokým západem. Jeho klitatá životní cesta začala geodezii, přes učitele matematiky a pokračuje v centrálním bankovnictví. Divadlo ho vlastně úplně minulo, až byl před pár lety lapen samotnou múzou. Jako divák preferuje klasiku, před zpitvořenou modernou.